Haber

1071 Malazgirt Anadolu Lisesi Türkiye şampiyonasında Diyarbakır’ı temsil edecek

Türkiye şampiyonasında Diyarbakır’ı 1071 Malazgirt Anadolu Lisesi temsil edecek.

Diyarbakır’da 32 takımın katılımıyla düzenlenen liseler arası futbol maçlarında A kategorisinde ilk 3’e kalan 1071 Malazgirt Anadolu Lisesi grubu, yeni kuruluşuna ve 1999’a rağmen değerli bir başarıya imza attı. kendi kümesinde daha eski ekiplerin olduğunu.

Takımın teknik sorumlusu eski futbolcu ve beden eğitimi öğretmeni Zafer Gördüm, yeni kurulan bir okul olmalarına rağmen değerli bir başarıya imza atmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

“Hedefimiz Türkiye finallerine katılmak”

Yeni kurulan bir lise olduğunu ve lise olmadığı için yaş olarak diğer takımlara göre dezavantajları olduğunu belirten Görtük, “Buna rağmen büyük bir başarıya imza attık. Tüm öğrencilerimi ve öğrencilerimi kutluyorum. Diyarbakır’da yeni kurulmasına rağmen büyük işlere imza atan okulumuzun yönetici ve eğitimcilerine bu başarısını takdim ederek, “Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandık. 7 maçta 6 galibiyet 6 mağlubiyet alan takımımız 32 gol atarken sadece 6 gol yedi. Bölge şampiyonası 8 Nisan’da Muş’ta yapılacak. Bundan sonraki hedefimiz Türkiye finali, başaracağımıza inancımız tam. Bu” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu