Teknoloji

2022’de Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz Ama Mutlaka Oynamanız Gereken Oyunlar

2022’nin bitmesine sayılı günler kala köşede kalan maçları da unutmamak gerekiyor. İşte 2022’de gözden kaçırmış olabileceğiniz ama kesinlikle oynamanız gereken oyunlar.

1. AI: SOMNIUM DOSYALARI – nirvanA Girişimi

Zero Escape’in yaratıcısı Kotaro Uchikoshi’den en yeni oyun. AI: SOMNIUM DOSYALARI2019 yılında çıkan oyunun devam oyunudur. Görsel roman ve bulmaca türünü bir araya getiren yapım, 24 Haziran’da karşımıza çıktı.

2. Kaçış Akademisi

Coin Crew Games tarafından geliştirildi ve iam8bit Inc. tarafından yayınlandı. Kaçış Akademisi son dönemin ‘Odadan kaçış’ oyunları kategorisinde birinci sırayı alıyor. Gerçek hayattaki kaçış odası uzmanları tüm bulmacaları yarattı.

3. UZAK: Değişen Gelgitler

Sırada İsviçreli geliştirici Okomotive ve Roller Coaster Tycoon ve Öne Çıkan yayıncı Frontier Foundry var. UZAK: Değişen Gelgitler bulunur. 2018 oyunu FAR: Lone Sails’in bu devam oyununda kıyamet sonrası bir dünyayı keşfetmeye hazırlanın.

4. ÖLÜMSÜZLÜK

FMV cinsi ile ÖLÜMSÜZLÜK Marissa Marcel adlı eski bir film yıldızının hikayesine dayanıyor. Sinema gibi oyunlar bölümündeki yapımlarda kendi seçimlerinizi yapma şansınız var.

5. Cehennem

Metroidvania çeşidini farklı bir boyuta taşımaya çalışıyoruz Cehennem Piksel arka plan grafikleri ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor. 14 Şubat’ta piyasaya sürülen oyunun ortalama bitiş süresi 18 saat olarak gösteriliyor.

6. MADISON

Bulmacalarla dolu bir kaygı oyunu MADISON kıyıda kalmış oyunlardan sadece biri. Çektiğiniz fotoğraflarla olay örgüsünü takip ediyorsunuz ve ürkütücü atmosferle baş etmeye çalışıyorsunuz.

7. Ay Yaraları

2022’de popülarite kazanan bir diğer oyun ise ay yaraları oldu. Souls ve Metroidvania türünü bir araya getiren yapım, görsel tarzıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

8. Neon Beyaz

Hızlı tempolu birinci şahıs platform oyunu neon beyaz Steam’de çok olumlu eleştiriler alan oyunlardan biridir. Metacritic puanı 90 olarak ayarlanmıştır.

9. Kimse Dünyayı Kurtaramaz

‘Kimse’ olarak başlayan karakteriyle oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Kimse Dünyayı KurtaramazFarklı yeteneklere sahip karakterinize ilginç karakter özellikleri kazandırabilirsiniz.

10. NORCO

Point & Click çeşitliliği düşüşe geçtiğinde bugün bir güneş ışını gibi parlıyor NORCOGeography of Robots’un imzasını taşıyor.

11. Satürn

İtalyan geliştirici Santa Ragione tarafından Satürn hayatta kalma-korku temasını birleştirir. Gerçekten yer yer tüyler ürpertici olan bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

12. SİNYALLER

Klasik hayatta kalma kaygısı oyununa üçüncü şahıs nişancı ve bulmaca öğeleri ekler Signalis, biraz keşif biraz da hikaye baharatı serpiştirmeyi ihmal etmiyor.

13. Çelik Yükseliyor

Görselliği ile dikkat çeken çelik yükseliyor , aktörler 1789 Paris XVI. Louis dönemi. Souls-Like türünü benimseyen oyunda hükümdarın mekanik askerlerine direnmek zorunda kalacaksınız.

14. Thymesia

Başka bir Souls oyunu, başka bir meydan okuma oturumu. thymesiaveba döneminde geçen Corvus olarak bilinen gizemli bir karakteri canlandırdığınız yapımlardan biridir.

15. Hayatta Kalan Vampirler

Son dönemlerin ünlü oyunu Vampir Hayatta Kalanlar bize yeni bir oyun türü tanıtmış olabilir. Saldırıların otomatik olarak yapıldığı ve siz sürekli kendinizi geliştirirken düşmanların dalga dalga üzerinize geldiği bir yapım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu