Haber

80 yaşındaki depremzede Yusuf Dede: Vatandaş için her şey yapılıyor

Depremin etkisi birlikte onarılmaya devam ediyor…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen yıkıcı depremin ardından ikinci kez Osmaniye’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depremzedeler tarafından büyük sevgiyle karşılandı.

Vatandaşlar yol boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmek istedi.

“Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin”

80 yaşındaki Yusuf Korkmaz ise 99 büyüklüğündeki depremde başbakanın deprem bölgesine 3 gün sonra geldiğinden bahsetmişti. “Tanrı bizi uzak tutsun. 80 yaşındayım. Marmara depremi olunca başbakan 3 gün sonra deprem yerine gitti ‘yapacak bir şey yok’ dedi. Çalışanlarımıza yardım olarak depremzedelere de bir şeyler verebiliyoruz. Cumhurbaşkanı şimdi ikinci kez bu deprem bölgesine geliyor, ilk günden beri vatandaşlar için her şey yapıldı.”dedi.

“Cumhurbaşkanı’nın yanımızda olduğu hissi bile bambaşka”

Gülsüm Korkmaz, Cumhurbaşkanı’nın Osmaniye’ye gelişinden büyük heyecan duyduklarını belirtti. “Çok heyecanlıyız. Heyecanla koştuk. Lojmanda kalıyoruz, evde ciddi çatlaklar oluştu. Spor salonunda da kalıyoruz. Başkanın yanımızda olduğu hissi bile farklı. İyi ki sahip olduk, bu günleri tek yürek olarak atlatacağımızı düşünüyorum. Acımızı paylaştılar. Allah devletimizi korusunterimleri kullandı.

Depremzedelerden Asiye Korkmaz “Cumhurbaşkanımızın ikinci kez gelmesinden dolayı çok memnunuz. İnşallah ülke olarak bu günleri de atlatacağız” dedi.şeklinde konuştu.

refahiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu