Haber

Alex ve Melo, deprem felaketinin ardından Türkiye için bir yardım maçı düzenliyor

Türkiye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı. Türkiye’yi derinden etkileyen sarsıntının ardından futbol camiasının kıymetli isimleri tek yürek oldu.

DEPREM MAĞDURLARI İÇİN CANLI YAYIN

Büyük yıkıma neden olan sarsıntıların ardından Beşiktaş forması giyen Josef de Souza ile Türk vatandaşı olan ve daha önce Türkiye’de birçok takımın formasını terletmiş olan Mert Nobre, destek için Socrates Dergisi’nin sosyal medya hesabından canlı yayın yaptı. depremzedeler. Canlı yayına Elano Blumer, Roberto Carlos, Mousa Sow, Bobo, Luciano, Gustavo Henrique, Andre Santos, Mehmet Aurelio, Ivan de Souza, Willian Arao, Holosko, Adriano Correia ve Beto katıldı. Alex de Souza, Taffarel, Zico, Alex Teixeira, Willian, Felipe Melo ve Philippe Coutinho gönderdikleri görüntülerle gündem oldu.

“BAĞIŞ İÇİN ÖZEL BİR MAÇ DÜZENLEYEBİLİRİZ”

Yardım gecesine katılan Felipe Melo, Alex ile görüştüğünü belirterek, “Bu kampanya dışında. Yardım etmeyi çok düşündüm. Belki ileride bağış için özel bir maç düzenleriz. Türk halkının desteğe ihtiyacı var. Orada yapacak çok şey var. İnsanlar konuşmakta bile zorlanıyor. Ben Türkiye’deyim.” “Türkiye’yi çok seviyorum. Bir çocuğum bile Türkiye’de doğdu. Alex de Souza ile bir saat önce görüştüm. Biliyorsunuz sadece Fenerbahçe’nin değil herkesin idolü. Bir karar aldık.” söz konusu.

“TÜRKİYE İÇİN BİRLİKTE OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Öte yandan bu olayların kısa sürede unutulabileceğini belirten Melo, “Yıl sonunda maçımız olacak dedik. Şu anda bütün dünya Türkiye’yi konuşuyor. Belki bir aya hayır. Türkiye konuşulacak. Herkes bu olayları unutacak ama unutmayalım. O zaman maç yaparız.” “Gün Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor günü değil. Gün birlik olma zamanı. Milletin kenetlenmesi gerekiyor. Türkiye için birlik olmamız gerekiyor. Allah Türkiye’yi korusun inşallah. Elimden gelen her şeyi yapacağım.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu