Haber

Almanya, Çin’den Gelen Yolculara Kovid-19 Testini Kaldırdı

BERLİN, 23 Şubat (Xinhua) — Alman hükümeti Çarşamba günü, Çin’den gelen insanlar için artık Covid-19 testi gerektirmeyeceğini duyurdu.

Avrupa Birliği’nin (AB) Şubat ayı sonuna kadar bu uygulamaya son verme kararının ardından Avrupa ülkeleri şimdi de Çin’den gelen yolcular için test zorunluluğunu kademeli olarak kaldırıyor.

Almanya’daki Robert Koch Enstitüsü’nden (RKI) yapılan yazılı açıklamada, 22 Şubat itibarıyla Çin’in “artık ‘belirli bir endişe varyantı riski taşıyan endişe verici varyant bölgesi’ olarak sınıflandırılmadığı” bildirildi.

AB üye ülkeleri Çin’den hava yoluyla gelen yolculara uygulanacak bağlayıcı Kovid-19 kuralları konusunda anlaşamadığı için kurallar ülkeden ülkeye farklılık gösteriyordu. AB tavsiyeleri de güncelliğini yitirdiği için eleştirildi.

Çince; Tayland, Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri ve aralarında Macaristan ve İsviçre’nin de bulunduğu 20 Avrupa ülkesine turizm kümelenmesi yakın zamanda yeniden başladı. Almanya artık bu destinasyonların ortasında değil.

Çin Dış Turizm Araştırma Enstitüsü’ne (COTRI) göre, 2019’da 170 milyon olan uluslararası seyahat sayısının 2030’da 228 milyona çıkması bekleniyor.

haberihsaniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu