Haber

Bakan Derya Yanık’tan AFAD Paketlerine İlişkin Açıklama: ‘Kötü Niyet Yok’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, milletvekili adayı olduğu Osmaniye’de propaganda aracında AFAD kolilerinin sergilenmesine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Yanık, ‘Ben aracı ne gördüm ne de kullandım. Görüntülere ben de üzüldüm ama art niyet yok’ dedi. söz konusu.

AK Parti’nin Osmaniye’den milletvekili adayı olarak gösterdiği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın propaganda aracındaki AFAD kutularının sergilenmesi tepki çekti.

Görüntülere tepkiler devam ederken, Bakan Derya Yanık’tan açıklama geldi. NTV canlı yayınında Özgür Akbaş’ın sorularını yanıtlayan Yanık, durum için özür dileyerek şu açıklamayı yaptı:

Muhalefetin eleştirileri bizim için bir şey ifade etmiyor. Açıklama yaptık. Bu açıklamayı milletimize borçluyuz. Muhalefet, kamu kaynaklarını kullanma ya da taraftara fayda sağlama konusunda bize ders verecek durumda değil.

Seçim kampanyası yürüten herkes bilir. Diğer iller, seçim entegrasyon merkezleri adayların adına araçlar giydiriyor ve propaganda çalışması yapıyor. O araç da onlardan biri. Aracı ne gördüm ne de kullandım. Bundan sonraki süreçte kullanacağız.

Sanki biz talimat vermişiz ve böyle bir kampanya yürütüyoruz gibi bir algı yaratılıyor. Bu kesinlikle doğru değil. Kamu kaynaklarını kullanacak olsam 5 AFAD kutusuyla yapmazdım. Kendi ofis araçlarımı bıraktım. Sivil bir araçta seyahat ediyorum.

Arkadaşlar deprem bölgesi olduğu için yardım refleksi ile oldu. Herhangi bir art niyet ve niyet yoktur. Bu anlamda kamuoyundan arkadaşlarımız adına özür diliyorum. Bu olmamalıydı. Ben de görüntülerden rahatsız oldum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu