Haber

“Cumhur İttifakına İyi Parti Dahil Olacak” İddiasına Yanıt

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ‘Cumhur İttifakı ile işbirliği yapacağım diyenleri kınıyoruz, ahlaksız buluyorum. Kumar masasında olmayacağımızı söylediğimizde bunu kastetmiştik.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının görüşüldüğü toplantının ardından partisinin Genel Yönetim Kurulu’nu topladı.

Yaklaşık 1,5 saat süren kritik toplantının ardından açıklamalarda bulunan Akşener, DÜZGÜN Partisi dışındaki Millet İttifakı’nın tüm bileşenlerinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiğini belirtti. “İYİ Parti dayatmak zorunda kaldı, seçmek zorunda kaldı” diyen Akşener, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu cumhurbaşkanlığına aday olmaya davet etti.

Meral Akşener’in açıklamaları tartışma yaratırken, İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı ile iş birliği yaptığına ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Bu söylentileri ahlak dışı ve utanç verici buluyorum. Akşener Bey’in ‘kumar masası’ sözleri gerçek dışıdır. Cumhur İttifakı ile işbirliği yapacağımıza dair yorum yapanları yalanlamak için söylendi” dedi.

haberozvatan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu