Haber

Dursun Özbek, Ali Koç’u azarladı: PKK ve FETÖ’nün bölemediği Türkiye’yi siz mi böleceksiniz?

Süper Lig devi Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, meclis toplantısının ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“Daha sonra dünkü konsey heyetinden bilgi aldım. Şaşırdım. Böyle bir sorumluluğu olan kulüp başkanı olarak büyük bir sorumluluk taşıyoruz. 25-30 milyon taraftar bize bakıyor. Böyle konuşmaya ne gerek var? Biz bu toplumu germemek için elimizden geleni yapıyoruz, takip edelim, fotoğrafını çeksin… Türkiye’nin bu gerilime ihtiyacı yok, F.Bahçe ve Galatasaray deyince Türkiye’nin yüzde 70’ini kapsayan bir taraftar kitlesi var. Neden böyle? Bir açıklama mı var? Galatasaray her zaman gündemlerinin ilk maddesidir. Futbolla ilgili açıklamamız şudur: Güzel ve adil bir futbol iklimi getirmek istiyoruz. Neden böyle açıklamalar var? İnsanların fotoğraflarını çekin, tokat atın…”

“Ali Koç’a bir tavsiyem var: Yapmayın bunları. Çünkü yavaş yavaş bu algıya geliyorum; Türkiye hep bölünmeye çalışıldı. PKK ve FETÖ Türkiye’yi bölmeye çalışmadı mı? Yapılan açıklamalar yapılmadı mı? bu bölünmeye, kutuplaşmaya neden olacak açıklamalar mı? Onlar bile bölemezken siz neden böyle davranıyorsunuz? Burada Sayın Selim Soydan’ın açıklaması geliyor aklıma. O, F.Bahçe liderine yönelik bir proje dedi, bu sefer ben geliyorum. Bu algıya. O düşmandır, bu düşman. Neden? Boşuna uğraşmasınlar, biz her zaman ılımlılıktan yana olacağız. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. “Türk halkının barışa ihtiyacı var. Huzursuzluğa davetiye çıkaran her olaya karşıyız. Ne PKK, ne FETÖ bu ülkeyi bölemez, kimse bölemez.”

“Bir ağabey olarak ona tavsiyem artık gerginliğe gerek olmamasıdır.”

habersalipazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu