Haber

Ekrem İmamoğlu’nun ‘adaylığı’ açıklaması: ‘Allah bilir’

Koronavirüs nedeniyle en son 2019 yılında düzenlenen TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 39. kez kitapseverlerin beğenisine açıldı. Fuarın ikinci gününde de yoğun ilgi gören fuara İBB Lideri Ekrem İmamoğlu eşiyle birlikte katıldı. İmamoğlu çifti kitap fuarında stantları gezdi. Fuara katılanlarla fotoğraf çektiren Ekrem İmamoğlu, yazar Yekta Kopan moderatörlüğünde eşi Dilek İmamoğlu ile yapılan söyleşiye katıldı.

Röportajda açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, izleyici kitlesi olduğunu söyledi. ‘Cumhurbaşkanımız olur musun’soruya, “Allah bilir”o cevapladı.

İmamoğlu, söyleşide yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100. yılına çok güzel hazırlandıklarını ifade etti. “Cumhuriyet’in 100. yılını anlatan 15 ciltlik bir kitap geliyor. Yaklaşık 2,5 yıldır çalışıyoruz. Çok özel, 2 ciltlik bir Lozan kitabı daha geliyor. 2023’te İstanbullulara sunacağımız eserler bu kitaplar olacak. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında… Hatta Türkiye’nin her köşesinde çocukların okuması için büyük çaba sarf ediyoruz.”söz konusu.

‘Bu yetmez, daha fazlasına ihtiyaç var’

İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Taksi ihtiyacı konusunda kararlı olduklarını ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, şunları söyledi: “İsrarlarımıza rağmen doğru olanı yaptılar. Son UKOME toplantısında taksilerin piyasaya çıkmasıyla ilgili olumlu oy kullandılar. İBB aslında o teklifi oraya getirdi. Sonunda İstanbullular kazandı. Ancak bu öyle değil. yeter, daha çok ihtiyaç var İBB ve başkanı olarak şunu söyleyeyim Taksiciler Odası Başkanı faizi değil sadece plakanın menfaatini düşündüğü için bu işte hala direniyor. taksi esnafının rahatlığı. söz konusu. Dilek İmamoğlu, fuarda İBB yayınlarının bulunduğu standı ziyaret ederek kitap imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu