Haber

Engin Özkoç’tan YSK’ya Çağrı: “Anayasa’nın 79. Maddesi Açık. Seçim Güvenliği İçin ‘Parmak Boyası’ Kullanılmasına Karar Verin”

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, “YSK’ya çağrımızdır: YSK, seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılması talebini yasa yürürlükten kaldırıldığı için reddediyor. Anayasa’nın 79. maddesi açık. YSK bu kararı alabilir. Alın. seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılmasına karar verildi”.

YSK dün aldığı kararla seçimlerde parmak boyası kullanılması talebini reddetti. ÂLÂ Partisi YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, “Yüksek Seçim Kurulu ‘yasal düzenleme yapılması gerektiği için işlem yapılmasına gerek olmadığına’ karar verdi” dedi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, sosyal medya hesabından YSK’nın kararıyla ilgili açıklama yaptı. Yaptığı paylaşımda YSK’nın hesabını etiketleyen Özkoç, şunları söyledi:

“YSK’ya çağrımızdır: YSK, seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılması talebini yasa yürürlükten kaldırıldığı için reddediyor. Anayasa’nın 79. maddesi açıktır. YSK bu kararı alabilir. seçim güvenliği!”

habergole.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu