Haber

ERÜ’de çifte açılış

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Açılışa; Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Özkan, senato üyeleri, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri ile akademik ve idari işçi katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, etraf düzenlemesine katkı veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Rektör Altun, “Üniversitemizin peyzaj konusunda iyileşmesi amacıyla master planımızı ortaya koymuş durumdayız. Bugünkü yaptığımız açılışta bir başlangıç olarak ortaya konulmuş oldu. Bundan sonraki süreçlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’ın bize desteklerinin de devam edeceğine eminiz. Düzenlemede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç ise konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin Kayseri’nin yüz akı olduğunu söyledi.

Erciyes Üniversitesi’ne yakışan bir çalışma örneğinin sergilendiğini belirten Lider Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitesi bizim gururumuz. Aşıyı keşfeden üniversitemiz. Erciyes Üniversitesi bizim olmazsa olmazımız. Yapılan çalışmalar üniversitemize, şehrimize hayırlar getirsin” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Lider Büyükkılıç, Rektör Altun ve davetliler tarafından yenilenen nizamiye kapısı ve etraf düzenlemesi yapılan bölgenin açılış kurdelesi kesildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu