Haber

İYİ Parti’den Millet İttifakına Yeni Öneri! İmamoğlu ve Yavaş’a Ara Formül

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamalarıyla geçen hafta Altı Masa’dan ayrıldı. Akşener Kılıçdaroğlu ve Altı Tablo’daki diğer liderlere, ‘Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Altılı masa, tek bir adayın doğrulanması için bir çalışma yeri haline geldi. Kumar masasına, noter masasına oturmayacağız’ dedi. ÂLÂ Parti, geçen hafta başlayan krizin ardından şimdi de yeni bir teklifle geri dönüş yaptı. Önce süreci hatırlayalım.

Görüşmenin ardından konuşan Ekrem İmamoğlu, “Meral Akşener Hanım’ı ziyaret ettik. Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde yapıyoruz. Duygularımızı paylaştık.” Yavaş ise, “Bizim bu olayları masada izleme imkanımız yok. Milletimiz ayrılığa tahammülü yok” dedi.

İyi Parti’den Millet İttifakı’na yeni teklif

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Genel Liderimiz Meral Akşener, Millet İttifakı’na milletimizin sesi doğrultusunda yeni kapsamlı ve kapsamlı bir teklif sundu. iki belediye başkanı tarafından seçilecek 13. Cumhurbaşkanı, icraya yetkili Başkan Yardımcısıdır.

“İki isme başkan yardımcılığı teklif edildi”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, Meral Akşener’in Millet İttifakı’na yeni bir formül sunduğunu ve İmamoğlu ile Yavaş’a genel başkan yardımcılığını teklif ettiğini anlatarak, şunları söyledi:

‘Genel Başkanımız yine milletin sesi doğrultusunda yeni teklifini Millet İttifakı’na sundu. İki belediye başkanının seçilecek 13. Cumhurbaşkanı’nın yetkili icra Başkan Yardımcısı olması önerisi iletildi.

Bildiğiniz gibi 13’üncü cumhurbaşkanı belirleme süreci, 2 Mart’ta yapılan toplantının ardından Sayın Genel Başkanımız daha önce mutabık kaldığımız istişare ve halk tercihi çerçevesinde müzakere sürecini yürüttü. Milletin sesi olmanın sorumluluğunu ta başından beri işiten ve bu sorumluluk duygusuyla hareket eden Sayın Genel Başkanımız, millet ittifakına millet ittifakına, milletimizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz yeni bir teklifle bu doğrultuda arz etmiştir. milletimizin sesiyle. 2018 yılında iş birliğinde büyük başarılara imza atan belediye başkanlarımızı değerli büyükşehir belediye başkanları ziyaret etti. Başkan yardımcılığı için iki adaya teklif verildi. Akşener’in masaya oturmasını bekliyor ve umuyoruz.

cayeliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu