Haber

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: “Atatürk’ümüzün En Büyük Mirası İstiklal ve Özgürlük Sevgisidir”

İzmit Belediyesi, Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında Atatürk ve Milli Çaba Anıt Evi’nde düzenlediği programla andı. Programda konuşan Başkan Fatma Kaplan Özgürlük“Onun fikirleri bizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak ışıktır” dedi.

İzmit Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıl dönümünde Atatürk ve Milli Mücadele Anıt Evi’nde anma programı düzenledi. Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları, İzmit Belediyesi CHP Meclis üyeleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“SENİ BÜYÜK ÖZLEMLE ANIYORUZ”

“Bugün 85’inci yıl dönümünde Ulu Önderimiz, ebedi ve tek Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kalbimizin en derin köşelerinden saygı, minnet, minnet ve büyük özlemle anıyoruz. vefatının yıl dönümü. Bu özlem her yıl katlanarak devam ediyor. .

“O BÜYÜK BİR DAHİ VE VATANSEVERDİ”

Atatürk, yalnızca Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu değil, aynı zamanda çağdaş bir ulusun mimarıydı. O büyük bir dahiydi, büyük bir yaratıcıydı aslında. O, ülkesini seven, vatansever bir aydın ve bu topraklar için hiçbir şey yapmayan, canı için mücadele eden, tüm hayatını bağımsızlık aşkıyla bu ülkeye adamış büyük bir deha ve vatanseverdi.

“ÇAĞDAŞ BİR ÜLKEDEN ÇIKMANIN İDEALİ”

Onun değerlerini, vizyonunu, bu topraklarda yetiştirdiği umudunu anlayıp gelecek nesillere aktarmak en önemli görevimizdir. Atatürk’ün gençlere olan inancı; Siz değerli öğrencilerimizde hayat buluyor. Onun inancını ve çağdaş bir ülke bırakma idealini tüm geleceğimizin çocuklarımıza taşıdığını görüyor ve anlıyoruz.

“CUMHURİYET DEĞERLERİNİ DAHA ÇOK ANLATMALIYIZ”

Sizler Atatürk’ün aydınlık ve çağdaş Türkiye’sinin teminatı, geleceğin liderleri, bilim insanları, sanatçıları ve öğretmenlerisiniz. O’nun açtığı yolda, O’nun gösterdiği hedeflere doğru ilerlemelisiniz. Onun bize bıraktığı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyetin eşsiz değerlerinin bize neler kattığını daha iyi anlamalısınız. Bu değerleri çocuklarımıza öğretmenlerimizle birlikte daha çok anlatmalıyız.

“DÜŞÜNCELER YOLUMUZU AYDINLATTI”

Atatürk’e şükranlarımızı sunarken şu sözlerini hatırlamanızı isterim: “Beni görmek, mutlaka yüzümü görmek anlamına gelmez. Düşüncelerimi, duygularımı anlayıp hissederseniz bu yeter.” Bu çok değerli bir sözdür. Belki fiziki olarak bugün aramızda değil ama fikirleri ve idealleriyle bize armağan ettiği bu harika başarılarla fikirleri her zaman yolumuza ışık tutuyor.

“Onun sayesinde zorlukların üstesinden geliyoruz”

Unutmayın, bu ülke ne zaman sıkıntıya girse o büyük cumhurbaşkanının ışığı her zaman yolumuzu aydınlatır. Atatürk’ün bize bıraktığı miras düşünceler, bu zorlukları aşmamıza yardımcı oluyor. Bu nedenle Atatürk’ü anlamak aslında ona olan borcumuzu ödeyebilmemizin yegâne nedenlerinden biridir. Bu kelimeyi her zaman hatırlamanızı istiyoruz.

“MEREKETLİ BİR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Onun fikirleri bizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak ışıktır. Atamızın bize bıraktığı en büyük miras bağımsızlık ve özgürlük aşkıdır. Bu duygu ve niyetlerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyor, onun rehberliğinde daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğimizin hep birlikte sözünü veriyoruz.

“EN BÜYÜK GÖREVİMİZ CUMHURİYETİ ANLAMAK”

Ulugazi Anaokulu Müdür Yardımcısı Arzu Dinar, programda yaptığı konuşmada, “Bu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. Görevimiz Atatürk’ü, onun en büyük eserini, Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin değerlerini anlamaktır.” korumak, Atatürk düşüncesine sahip çıkmak, Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşımaktır. Büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ü anlamak, onun fikirlerini kendimize yol haritası olarak görmek ve bu doğrultuda çalışmak, ona duyduğumuz saygı ve sevginin büyük bir göstergesidir. Atalarımızın en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman minnettar olacağız. “Onu bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, her durumda koruyacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

“YENİ ATATÜRKLER YÜKSELİYOR”

Derince Öğretmenler İlkokulu Sınıf Öğretmeni İlhan Karadağ, “Ülkemizi uğursuzluktan kurtaran Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için buradayız. Atatürk, deniz kenarında yorgun kahvesini yudumlamayı, serhat türkülerini ve türkülerini seven bir İstanbul beyefendisidir. ala turka.Karadenizli değil ama bir Karadenizli gibi hayat dolu.Adanalı değil ama “Adanalı kadar sıcakkanlı. Bir Aydınlı kadar sakin ve canlıdır. Kısaca bizim kumaşımızdandı, bizim kumaşımızdandı. Mustafa Kemal tam bir insandı. Yeni Atatürkler büyüyor ve geliyor. Yakamıza taktığımız armalarda Atatürk’ü taşıdığımız gibi, fikir ve eylemlerimizde de Atatürk’ü taşımalıyız” dedi.

KARANFİL BIRAKTILAR

Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Şiirin okunmasının ardından tüm katılımcılar Atatürk ve Milli Mücadele Anıt Evi bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na karanfil bıraktı. Kendisine yakın ilgi gösteren öğrencileri rahatsız etmeyen Önder Hürriyet, öğrencilerle Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrenciler daha sonra Atatürk ve Milli Mücadele Anıt Evi’ni ziyaret ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş aşamaları hakkında bilgilerini tazelediler.

Kaynak: ANKA / Yerel

turgutluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu