Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Danışman Açıklaması: “Bilseydim Yapamazdım”

Kemal Kılıçdaroğlu, danışman olarak görevlendirdiği Perinaz Mahpeyker Yaman’la ilgili ise, “O zamanlar araştırma yapacak vaktim yoktu. Eğer bu açıklamaları bilseydim elbette bunları atmazdım’ dedi.

HalkTV’den Fikret Bila’ya konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadın ve Aile Politikaları konusunda çalışmalar yürütmek üzere Cumhurbaşkanlığı Danışmanı” olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman hakkında ilk açıklamayı yaptı.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun Perinaz Mahpeyker’le ilgili açıklaması:

“O günlerde araştırma yapacak zamanım yoktu. Bu mesajları bilseydim elbette göndermezdim. Bir arkadaşım tavsiye etti. ‘AK Parti Kadın Kolları’nda çalıştı. Onlar hayatın gerçeklerini gördüler ve CHP’ye geçip CHP için çalışmak istiyorlar’ dediler. Batman’da temeli olan bir ismin bu ile katkı sağlayacağı öne sürüldü. O günlerde bir gün bir ilde, ertesi gün diğer ilde çalışıyorum. Oraya buraya koşuyorum. İncelemeye zamanım olmadı. Danışmanları seçimden önce gidip orada çalışsınlar diye bölgelerinde etkili olan isimlerden seçiyorduk. Birçoğu bu amaçla alındı. Seçimden sonra tüm görevleri bitti. Kamu sektöründeki danışmanlarımız hariç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu