Haber

Kılıçdaroğlu, Akşener’in ‘para’ tezini doğruladı: ‘Hanımefendi. Meral doğruyu söyledi’

Yerel seçimler öncesinde CHP ile GÜZEL Partisi arasındaki gerilim doruğa çıkarken, CHP de iç hesaplaşmaların peşindeydi. UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener her konuşmasında CHP’yi hedef almaya devam ediyor.

Meral Akşener, TBMM Küme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunurken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Eskişehir’de partisine yönelik yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

AKŞENER’DEN ÖZEL’E: HERKES YERİNİ BİLECEK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Herkes haddini ve haddini bilecek” şeklindeki tezlerine sert tepki göstererek, “Sayın Özgür Özel. Bilmiyor olabilirsiniz. 2017’de ‘hayır’ oyu kampanyası yaptık” dedi. Eski başkanınız Sayın “Gidin Kılıçdaroğlu’na sorun. CHP, Meral Akşener ve arkadaşlarına 1 lira yardım yaptı mı? Buna cevap vermelisin. Bu konunun peşini bırakmayacağım.”

ÖZGÜR ÖZEL’İN YALAN SÖYLEDİĞİNİ İMA ETTİ

Özgür Özel’in GÜZEL Partisi’ne yönelik iddialarına yanıt veren Akşener, “Özel Bey’e sesleniyorum; Buna cevap vermek zorundasınız sayın arkadaşlar. Bilmiyor olabilirsiniz, 2017’de ‘hayır’ oyu için bir kampanya hazırladık, yapıyoruz” dedi. Partiniz yok. Eski Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’dur.” Sor: CHP, Meral Akşener ve arkadaşlarına 1 liralık yardım yaptı mı? Cevabın ‘hayır’ olduğunu biliyorum. “Sonra partimizi kurduk, nelerle karşı karşıya olduğumuzu herkes biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun liderliğini yaptığı CHP ve onun komutası altındaki belediyeler o dönemde bize bir kuruş bile maddi yardım sağladı mı? Sayın Kılıçdaroğlu, bunun cevabını vermek zorundasınız. Bu konunun peşini bırakmayacağım.” dedi.

“AKŞENER BİZİMLE SAVAŞMAK İSTİYOR”

Akşener’in açıklamalarının ardından konuşan Özgür Özel, Akşener’i hem geri çekti hem de korkuttu. Özel, “İki olasılık var. Biri Sayın Genel Başkanımız ciddi şekilde yanıltılmış. İkincisi de Başkan bizimle kavga etmek istiyor.” söz konusu.

KILIÇDAROĞLU ÖZEL’İ REDDEDİYOR

Bu tartışmanın ardından gözler CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. Kimi haklı bulacağını merak eden Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Sözcü’den Hürmet Öztürk’le görüşerek durumu itiraf etti.

“KİTLE MERAL DOĞRUYU SÖYLEDİ”

Kılıçdaroğlu, Akşener’in “CHP’den bir kuruş almadılar” sözlerini doğrularken, “İYİ Parti ile CHP arasında hiçbir zaman para alışverişi olmadı. Meral Hanım doğruyu söyledi” diyerek Özgür Özel’i yalancı çıkardı.

SAHAYA ÇIKMAYACAK VE DESTEK VERMEYECEK

Kılıçdaroğlu ise CHP’nin seçim gezilerine katılmayacağını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun, Özgür Özel’in koltuğu üzerinde vesayet kuran Ekrem İmamoğlu’na ilişkin “Partimizin genel başkanı varken benim bir önceki başkan olarak sahaya çıktığım yanlış anlaşılmış olabilir.”

haber-ercis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu