Yaşam

“Küçük Bilim Kahramanları”

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Bilim Kahramanları Derneği işbirliğiyle Küçük Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore Yenişehir Festivali, geleceğin bilim insanlarını bir araya getirdi. Mersin ve Adana’da düzenlenen festivale katılan 18 personel, sürdürülebilir elektrik alanına odaklandı ve Lego’dan yenilikçi projeler üretti. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de şenlikte çocuklarla bir araya geldi.

Dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan ve Türkiye’de “Küçük Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla düzenlenen FIRST LEGO League Explore Festivali’ne Mersin Yenişehir Belediyesi ev sahipliği yaptı. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen şenlikte, çalışanlar projelerini katılımcılarla paylaştı. Küçük bilim kahramanı çocuklar, elektriğin üretimi, depolanması, dağıtımı ve tüketimi hakkında yeni bilgiler keşfettiler ve sürdürülebilir güç kaynaklarının kullanımına yönelik projeler ve fikirler ürettiler. Kodlama becerilerini kullanarak proje fikirlerini animasyonlu kesimlerle renklendiren küçük bilim kahramanları, yaptıkları çalışmalardan göz doldurdu.

Çocuklarımıza gerekli desteği ve teşviki sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Festivalde legodan yapılan ekiplerin çalışmalarını inceleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Toplumumuzun geleceğine yön verecek olan çocuklarımız, legoları kullanarak yaratıcılığın sınırlarını zorluyor ve güç yolunda değerli adımlar atıyorlar. dönüşüm. Çocuklarımızın bu projeleri ile sürdürülebilir güç kaynaklarının kullanımını özendirmek, duyarlılık bilincini yaymak ve güç verimliliği konusunda farkındalık yaratmak adına değerli bir festival düzenledik. Bu projeler sadece eğlenmeyi amaçlamaz, aynı zamanda çevremizdeki güç ihtiyaçlarını karşılamak için yeni ve yaratıcı yollar keşfetmemize yardımcı olur. Çocuklarımızı bu faaliyetlerle teşvik edip destekleyerek ve önlerine açık bir yol çizerek toplumumuzun ve geleceğimizin sürdürülebilir güce geçişine katkıda bulunabiliriz. Bu nedenle Yenişehir Belediyesi olarak gerekli desteği sağlamak ve çocuklarımızı teşvik etmek için elimizden geleni yapacağız. Sürdürülebilir güç ve çevre konularında çocuklarımızın fikirlerine değer veriyoruz. Yenilikçi yaklaşımlarını görmek bize gelecek için umut veriyor ve bu alanda adım atmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Gerçeğimizi sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerletmek için her zaman birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu