Ekonomi

Lise öğrencilerinden oto servisi: Oto yıkama 50 TL

Lise öğrencilerinden oto servisi: Oto yıkama 50 TL

AMASYA – Amasya’da bulunan bir meslek lisesinde araçların bakım, yağ değişim ve yıkama işlemleri öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Lise öğrencilerinin oto servisinde iç dış yıkama işleminin ücreti 50 TL’dir. Öğrenciler bu sayede harçlıklarını da kazanıyorlar.

Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi motorlu taşıtlar teknolojisi öğrencileri, öğretmenlerinin gözetiminde okula gelen araçların bakım ve yıkama işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyor. 2 hafta önce başlayan uygulamayı çok değerli bulan Amasya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, “Öğrencilerimiz kendilerine emanet edilen aracın bakım, onarım ve onarımını anahtar teslimi yaptırıp, yıkayıp araç sahibine teslim ediyor. ” Türkmen, temel amaçlarının öğrencilerinin harçlıklarını kazanmanın yanı sıra mesleki gelişimlerine de katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Okul müdürü Niyazi Şişik, araç sahiplerinin kahvelerini içerken sürecin hızla başladığını söyledi.

Lastik değişiminin yapıldığı süreçleri özveriyle yürüten öğrencilerden Ali Karaca ve Mustafa Latife de mezun olduktan sonra üniversite eğitimlerine devam etmek istedikleri için iş yeri açmayı planladıklarını söylediler. Motorlu Araçlar Teknolojisi Başkanı Murat Bülbül, “Bakım, onarım, servis ve servis branşlarının her aşamasında görev alarak öğrencilerimizi mesleki ve teknik olarak daha donanımlı hale getirmek, onlara ve okulumuza ekonomik katkı sağlamak için çalışıyoruz. otomotiv sektörünün.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu