Haber

Manisa’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlanıyor

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen çelenk koyma törenine Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Politika Bakanı Jovanka Trenchevska da katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz ve Belediye Başkanı Çetin Akın’ın yanı sıra “Makedonya” ziyareti için Turgutlu’da bulunan Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jovanka Trenchevska da katıldı. İlçede düzenlenecek Müzik ve Folklor Festivali’ne Kuzey Makedonya’dan gelen konuklar katıldı. Bazı bürokratlar da katıldı.

belediye sporOkullarından sporcular Turgutlu 7 Eylül Stadı’nda koreografiyle “100” sayısını oluşturdu.

Soma ilçesinde çelenk koyma töreni Cengiz Topel Meydanı’nda gerçekleştirildi. Katılımcılar daha sonra Atatürk Caddesi’ndeki “100. Yıl Fotoğraf Sergisi”ni gezdi.

Kırkağaç Öğreçli İlçesi’nde tarım işçileri, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla topladıkları zeytinlerle 100’üncü yıl görseli hazırladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu