Haber

Mersin’i dolu ve sağanak yağış vurdu: Yollar dereye döndü, bazı binaların zemin katlarını su bastı

Erdemli ilçe merkezinde saat 18.00 sıralarında sağanak yağış etkili olmaya başladı. İlçe merkezine yakın olan Koyuncu Mahallesi’nde de dolu yer yer etkili oldu. Akşam saatlerinde etkisini daha da artıran şiddetli yağmur, ilerleyen saatlerde yer yer sele neden oldu.

Çevre yolunda oluşan su birikintileri zaman zaman araç trafiğini durma noktasına getirdi. Bazı binaların alt katlarını ve bir binanın altındaki otoparkı su bastı. Riskli noktalara belediye ekipleri iş makineleriyle müdahale etti.

Koyuncu Mahallesi sakini Ferhat Peker, “Saat 18’de başlayan yağmur zaman zaman yerini doluya bıraktı. Daha sonra sağanak şeklinde devam ediyor. Mahalleler arasında su birikintileri oluştu. Hala yağıyor, yetkililer yağmur yağacağını bildirdi.” sabaha kadar”söz konusu.

Zemin kat ve otoparkın sular altında kaldığı Koyuncu Mahallesi sakinlerinden Ali Dölek, “Şiddetli yağmur nedeniyle zeytinliklerin üst tarafından gelen sular durumu 70-80 yaptı. Sitemizin A blok zemininde bulunan otopark ve depoda santimetre. Erdemli “Belediyeye başvurduk. Neyse ki, bir kepçe gönderdiler. Tepeden bir kanal ayrıldı. Suyun bir nebze de olsa alçalmasını engelledik” dedi.

Yağışlı havanın devam etmesinin beklendiği öğrenilirken, belediye ekipleri iş makineleriyle tedbirli tutuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu