Ekonomi

Ripple, İsviçre kripto saklama kuruluşu Metaco’yu satın aldı

Investing.com – Blockchain ödeme şirketi dalgalanmaİsviçre merkezli kripto para gözetim şirketi Metaco’yu 250 milyon dolara satın almak için bir mutabakat zaptı imzaladıklarını duyurdu.

Ripple, kripto alanındaki gözetim bölümünün 2030 yılına kadar 10 trilyon dolarlık bir değerlemeye ulaşabileceğini düşünürken, bu alanda ilk adımı atarak sektöre olan inancını somut olarak gösterdi. Anlaşmanın Ripple hissesi ve nakit ödeme ile yapıldığı açıklanırken blockchain şirketi Metaco’nun tamamına sahip olacak.

Metaco’nun kripto varlıklarının depolanmasını ve yönetimini kolaylaştıran Harmonize teknolojisi, dünyanın önde gelen koruyucuları {{241|Citi} ile işbirliği yapıyor, BNP ParibasVe Societe Generale üst düzey bankalar tarafından kullanılır. Şirketin teknolojisi İsviçre, Almanya, Türkiye, Fransa, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Avustralya, Hong Kong ve Filipinler’in yanı sıra çeşitli ülkelerde de kullanılıyor.

Ripple kripto alanındaki faaliyetlerini genişletiyor

Geçen yıl ani kripto iflaslarının ardından varlıklarını kaybeden birçok kurumsal ve bireysel yatırımcının ardından, şirketler ve bireyler artık kripto varlıklarının nerede ve nasıl depolandığıyla daha fazla ilgileniyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu alandaki kurumsal yatırımcılar arasında kripto saklama talebinin artacağını düşündükleri için kripto segmentindeki operasyonlarını saklamaya genişletmeye karar verdiklerini açıkladı.

Ayrıca bu satın alma ile şirket, kripto dostu bir pazar olan İsviçre’ye adım atarken, ana faaliyet bölgesi olan SEC ile davasının devam ettiği ABD’den bir adım uzaklaşmış olacak.

Ortada Ripple ile SEC davasında verilen durum budur. son karar şirket lehine küçük bir zafer olarak yorumlandı. Yargıç, Hinman belgelerinin kamuya açıklanmasıyla ilgili nihai kararı verdi. Bu yıl içinde sonuçlanması beklenen davadan umutlu olduğunu söyleyen Brad Garlinghouse, davanın şirkete maliyetinin 200 milyon doları bulabileceğini söyledi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu