Haber

Son dakika! Yeşilyurt Belediye Başkanı’ndan 5.6 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama: Baba ve kızı enkaz altında kaldı

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 12.04 sıralarında merkezi Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntının derinliği 7 kilometre olarak açıklandı.

AFAD: YIKILMIŞ BİNALARIN OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Yıkılan binalarla ilgili açıklama yapan AFAD, “Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan saha tarama çalışmaları ve yaptığımız arama ve incelemeler sonucunda yıkılan binaların olduğu tespit edildi. Kısa sürede bölgeye kurtarma ekipleri sevk edilerek çalışmalara başlandı. Riskli binaların çevresinde bulunulmaması önemli” dedi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Habertürk yayınına konuştu. Çınar, “Bazı binaların yıkıldığına dair haberler var. haberler geliyor Enkaz altında kalan ya da can kaybı olan var mı diye ekipleri yönlendiriyorum. İnşallah can kaybı olmaz. Merkeze yakın olmanın etkisi oldu” dedi.

“BABA VE KIZ KIRMIZI OLDU”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar, Yeşilyurt Şeyhbayram Mahallesi 4’üncü kattaki evlerinden bir baba ve kızının eşyalarını almak için hasarlı binaya girdiğini ve depremde enkaz altında kaldığını açıkladı. Çınar, yıkılan bina ihbar sayısının 10-12’ye çıktığını da bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu