Haber

UEDAŞ ekipleri Hatay’da onarım çalışmalarını sürdürüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde ULUDAĞ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ekipleri; Depremin ilk gününden itibaren Hatay’da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da UEDAŞ ekipleri ilk günden bu yana çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde, AFAD ve TEDAŞ koordinasyonunda kentin mahallelerinde görev yapan UEDAŞ saha ekipleri, trafo bölgelerinde bakım ve onarım yaparken, güç sürekliliği için güçlendirme sağlıyor. aydınlatma, ek direkler ve iletken çizimi gibi çalışmalarla.

Afet bölgesindeki ekiplerin alternatif güç kaymasının teknik detaylarını anlatan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Depremin olduğu ilk gün UEDAŞ arama kurtarma grubumuz bölgeye ulaşarak 2’yi çekmeyi başardı. 89. saatte enkazdan sağ olarak çıkan insanlar.Eş zamanlı olarak bölgeye yardım tırlarımızı gönderdik.Bir yandan da destek gruplarıyla birlikte.Toplam 30 kişilik grubumuz Hatay’a ulaştı.O gün başlayan çalışma devam ediyor. bugün elektrik dağıtımıyla ilgili tüm görevleri yerine getiriyorlar. Güç ve meşakkatli bir süreç. Toroslar EDAŞ olarak sahada yeterli koordinasyonla elektriğin en hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlıyoruz. “Çalışmalar devam ediyor. Burada 15 günde bir dönüşümlü olarak çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bize verilen görevi son güne kadar yerine getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu