Haber

Ünlü sanatçıya Başkan Soyer’den veda “Türkiye’nin sevinciydi”

İzmir’de 82 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin ünlü kanto sanatçısı Nurhan Damcıoğlu için düzenlenen anma töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Türkiye’nin sevinciydi. Onu görünce herkesin içinde çiçekler açar, gülümserdi. Bu büyük bir kayıp” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 82 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin ünlü kanto ve ses sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Nurhan Damcıoğlu’nu İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde anma törenine katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, Damcıoğlu ailesi ve Damcıoğlu’nun sanatçı arkadaşlarının katıldığı anma töreninde duygusal anlar yaşandı. Törende Damcıoğlu’nun sanat hayatından kesitlerin yer aldığı kısa film de gösterildi. Katılımcılar sinemayı dakikalarca ayakta alkışladı.

“Onu gören herkes gülümserdi”

Anma töreninde konuşan Lider Soyer, “Türkiye’nin en güzel ve en büyük sanatçılarından biri Türkiye’nin neşesi oldu. Türkiye için bir sevinç kaynağıydı. Onu görünce herkesin içinde çiçekler açar, gülümserdi. Bu yüzden büyük bir kayıp. Tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

“Onunla sadece bir dönem bitti”

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda görev yapan Damcıoğlu’nun sanatçı yeğeni Yağmur Damcıoğlu, “Teyzem çok enerjik ve hayat dolu bir insandı. Türk tiyatro tarihinin bir unsurudur. Onunla bir devir kapandı. Merak etme halam, hayatımdaki en cesur ve en çalışkan kadın, mirasın bir ışık olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karaburunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu