Haber

Yardım tırlarını Kahramanmaraş’ta karşılama

Mehmet UZEL (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
Depremin merkezi Kahramanmaraş’ta depremin ilk anından itibaren yardıma koşan Önder Büyükkılıç, depremin 14. gününde de bölgedeki yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

LİDERDEN SABAHIN İLK IŞIKLARINDA KAYSERİ TIR’A HOŞ GELDİNİZ

Hem deprem bölgesinde hem de Kayseri’de depremin verdiği hasarı onarmak ve depremzedelere sahip çıkabilmek için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’den gelen yardım tırlarını sabahın ilk ışıklarında depremin merkezi Kahramanmaraş’taki Karacasu Konteyner Sahası’nda karşıladı.

MEHMETÇİK İLE DAYANIŞMA İÇİNDE YARDIM

Hayırsever şehrin hayırsever belediyesi olarak yüzlerce yardım tırının bölgeye sevkiyatını koordine eden Önder Büyükkılıç, kahraman ve fedakar Mehmetçik’in de desteğiyle Kahramanmaraş Karacasu Konteyner Bölgesi’nde karşılaştığı yardım tırlarını boşaltmaya devam etti. Tırlardan indirilen ihtiyaç malzemeleri dağıtım için yetkili birimlere teslim edildi.

Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hayırseverler şehri Kayseri’den deprem afeti yaşayan bölgelere yüzlerce tır sevk ettik. Yardım için seferber olan tırlarımızı bugün Kahramanmaraş’ta karşıladık. Depremin ilk saatlerinden itibaren vatanı için canla başla çalışan Mehmetçiklerimizin yardımıyla indirdiğimiz erzakları burada dağıtacak yetkili birimlerimize teslim ettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu