Haber

YTÜ Yıldız Teknopark girişimcilerini ve firmalarını ‘Sokak Partisi’nde buluşturdu

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Yıldız Teknopark üçüncü yerleşkesi Maslak 1453’te düzenlediği sokak partisi ile girişimcileri, firma yöneticilerini ve teknoloji severleri bir araya getirdi. Sokak lezzetlerinin de ikram edildiği partide katılımcılar DJ performanslarıyla keyifli bir akşam geçirdi.

‘Street Party’ isimli etkinlikte üniversite bünyesindeki kuluçka merkezinde yapılan çalışmalar sonucunda hayata geçirilen Startup House’un da açılış lansmanı gerçekleştirildi. Öğrenci, öğretim üyesi ve çok sayıda davetlinin  de katıldığı partide hem yeni yerleşkeye hem de çalışmalarına ait bilgi veren YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, “Burada önemli bir ofis ve altyapı imkanı tanıyoruz. Bununla birlikte aslında yeni jenerasyon girişimcilik programlarını tasarladığımız Startup House’u da girişimcilere duyurmuş olduk. Türkiye’nin dört bir noktasında var olan teknoparklarda sağlanan takviyelerin birebiri yeni yerleşkemizde de mevcut. Fakat buradaki farkımız, Startup House bünyesinde bizim Özbekistan’da, Dubai’de, New York’ta, San Francisco’da olan yurt dışı ofislerimizle birlikte aslında dünyanın dört bir tarafına uzanan fizikî altyapı ve ilgili network ulaşım imkanı sağlayan bir dayanağımız olacak” diye konuştu.

GİRİŞİMCİLERE FON DESTEĞİ

İnci, “Ayrıca yeniden kendi bünyemizde kurmuş olduğumuz erken kademe teşebbüsçüler için ayırdığımız ve yeni kurduğumuz teşebbüs sermayesi yatırım iştirakimiz var. 150 milyon TL üst sermaye çıkacağımız Halk Bankası, Türk Telekom ve Kalyon Holding ile ortaklaşa yürüttüğümüz büyük bir fon kurduk. Bu kapsamda Startup House girişimcilerine de bu fondan yatırım yapma imkanı sunacağız. Böylece yeni jenerasyon girişimcilik programlarının birinci adımını burada atmış olacağız. İş dünyasının kalbinde Maslak’ta Avrupa ve Amerika’ya uzanan büyük bir seyahat olacak” dedi.

“BUGÜN SOKAKTAYIZ, YARIN DÜNYA SAHNESİNDE OLACAĞIZ”

Her yaştan girişimcinin destekleneceğini aktaran İnci, “Milli teknoloji atılımı ile birlikte 0-6 yaş, 6-12 yaş aralığına kadar inen fevkalade bir girişimcilik ekosistemi potansiyeli doğmuş oldu. Var olan TEKNOFEST yarışlarında da görüldüğü üzere 7’den 70’e herkesin girişimcilik ekosisteminde hissesi olduğu artık tescillendi. Biz de ulusal teknoloji atılımı doğrultusunda tekrar iş dünyasının kalbinde lakin her yaştan girişimciyi de kabul ettiğimiz farklı programlarımızla birlikte birazcık daha herkese ulaşmak sebebiyle bir sokak partisi yapmayı planladık. Zira bizim sunduğumuz yeni jenerasyon girişimcilik programları her nevi girişimciyi kapsayan uçtan uca bir süreç olmuş olacak. Girişimcilere özel robotik kodlamadan, prototip atölyemizde sunulan dayanaklardan tutun da yurt dışına kadar birçok dayanağı kapsıyor. Münasebetiyle evet bugün sokaktayız, yarın da dünya sahnesinde olacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu