Haber

Kuzey Kore’nin Angola ve Uganda’daki diplomatik misyonlarını kapatması, ekonomisinin kötüleştiğinin bir işareti olarak yorumlandı.

Kuzey Kore’nin Angola ve Uganda’daki diplomatik misyonlarını kapatmasının, “küresel yaptırımlar sonucunda ekonomisinin kötüleşmesinin” bir işareti olduğu iddia edildi.

Yonha’nın, ismi açıklanmayan bir Güney Kore Birleşme Bakanlığı yetkilisine dayandırdığı haberine göre, Kuzey Kore’nin “küresel yaptırımlar sonucu bozulan ekonomisi” nedeniyle Angola ve Uganda’daki büyükelçiliklerini kapattığı iddia edildi.

“Pyongyang’ın, kötüleşen ekonomik durumu nedeniyle klasik müttefikleriyle asgari diplomatik ilgiyi sürdürmekte zorluk yaşadığını” belirten yetkili, “Güçlendirilen yaptırımlar nedeniyle döviz elde etme çabaları sekteye uğrayan Kuzey Kore’nin bunu yapması artık mümkün değil. , diplomatik misyonlarına devam edecek. Büyükelçiliklerin kapatılması da buna işaret ediyor.” söz konusu.

Kuzey Kore, Uganda ve Angola’daki büyükelçiliklerini kapatıyor

Kuzey Kore’nin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), Kuzey Kore’nin Uganda ve Angola’daki büyükelçiliklerini kapattığını duyurdu.

Angola’nın başkenti Luanda’daki diplomatik misyon başkanı Büyükelçi Jo Pyong-chol’un Angola Devlet Başkanı Joao Lourenço’ya “veda ziyareti” gerçekleştirdiği, Kuzey Kore’nin Kampala Büyükelçisi Jong Tong Hak’ın da Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni’yi ziyaret ettiği bildirildi. . Son kez vedalaşmak için ziyaret ettiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu