Haber

Mahfi Eğilmez: Erdoğan Yerlikaya’yı İstanbul’a hazırlıyor

İktisat yazarı Mahfi Eğilmez, 29 Ekim’de yoğun programların yapıldığı Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamalarına ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yaptığı açıklamaya dikkat çekerek, “Bana göre Erdoğan Yerlikaya’yı hazırlıyor. İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığı için.”

Yerlikaya’nın mesajının “Atatürk vurgusuyla dolu” olduğunu kaydeden Eğilmez, “Her ikisi de bu seçimi kazanmanın yolunun Atatürk vurgusundan geçtiğini biliyor ve bunu uyguluyorlar.”

Mahfi Eğilmez’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

“İçişleri Bakanı Yerlikaya’nın Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle yaptığı konuşmaya ilişkin bir yorum ve varsayım. Sayın Yerlikaya’nın konuşmasındaki Atatürk vurgularıyla dolu mesajı birçok kişi tarafından takdirle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir insan olarak Halkın içinden gelen, toplumu çok iyi tanıyan ve İstanbul’u geri almanın yolunun sadece kendi seçmeninden değil, muhalefeti oluşturan bazı seçmenlerden de oy almak olduğunu biliyor. Erdoğan’a karşı muhalefeti oluşturan şeyin Atatürk unsurlarını desteklememesidir. Dolayısıyla Erdoğan’ın İstanbul’u geri alabilmesi için, “Seçime kadar Atatürk unsurlarını savunması gerekiyor. Hatta Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle halka hitaben yaptığı konuşmada Atatürk’ü çok vurgulamıştı. Bana göre Erdoğan Yerlikaya’yı İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığına hazırlıyor ve ikisi de bu seçimi kazanmanın yolunun Atatürk’ü vurgulamak ve bunu uygulamak olduğunu biliyor.” (HABER MERKEZİ)

haber-altintas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu